Angelika Kruczek
Angelika Kruczek
żurnalista

Jest osobą twardo stąpającą po ziemi. Głównie milczy, ale bezustannie obserwuje za to świat wokół niej. Przyjaciele mówią, że jest złośliwa, a ona im za to z uprzejmie dziękuje. W wolnym czasie słucha muzyki wszelkiej maści, trzymając przy tym ołówek w garści. Jest fanką fantastyki i komiksów, sama też je tworzy. Uczy się wszystkiego metodą prób i błędów, bo w życiu nie ma nic zabawniejszego. A formalnie rzecz ujmując: dwie nogi, dwie ręce, głowa pośrodku, czyli – jakby nie patrzeć – człowiek.

Nie daj się rutynie! W Twoich żyłach pasja płynie

 5 min. czytania
24 listopada 2015

Karolina otworzyła oczy. Czerwony budzik bezlitośnie wskazywał piątą trzydzieści. Mimo ogromnej niechęci wstała z łóżka i założyła czarne dresy. Czarne włosy spięła w kok i pewnym krokiem opuściła mieszkanie.

Od drewnianej kaczki do najpopularniejszych klocków na świecie. Historia LEGO

 3 min. czytania
21 listopada 2015

Oleg Kirk Christiansen pochodził z biednej farmerskiej rodziny. Postanowił zostać cieślą i w Billund otworzył swój warsztat stolarski. W międzyczasie założył rodzinę. Jednak życie postanowiło poddać go próbie. Dopadł go kryzys w pracy, a w dodatku zmarła mu żona. Szacuje się, że około 400 milionów ludzi na świecie bawi się LEGO. Klocki dostarczają radości i są doskonałym prezentem dla dziecka w każdym wieku. Jednak ich powstanie wiąże się ze smutną życiową historią pewnego Duńczyka.

Zbliża się kolejny koniec świata

 4 min. czytania
19 listopada 2015

Każdego dnia budzimy się, idziemy do szkoły lub pracy, podróżujemy rożnymi środkami lokomocji. To codzienność, która nie ma końca. Ale czy na pewno? Kiedy nastąpi koniec świata? Jak wiele z nich już przeżyliśmy, nawet o tym nie wiedząc? A ile nas jeszcze czeka?

Za co fani kochają mangę

 3 min. czytania
14 listopada 2015

Komiks japoński ma coraz więcej zwolenników poza granicami rodzimego kraju. W czym tkwi jego sekret? Co sprawia, że ludzie tak bardzo cenią ten gatunek, zarówno jako źródło rozrywki, jak i jako inspirację do tworzenia własnych dzieł? Zapytaliśmy o to fanów mangi.