Dla nerwowego liska – meliska! Pomysły na zrelaksowanie ciała i ducha

żurnalista

Trzy osoby wcale (nie)boskie: Magda (NIE Magdalena), Marianna i Mangie (dla znajomych). Skończyła studiować dziennikarstwo radiowe, animuje, recytuje oraz imprezuje z dziećmi w wieku przedszkolnym. Namiętnie czyta nowości na rynku wydawniczym i chadza do teatru. Oprócz pracy w projekcie „Today” próbuje wydłużyć swoją dobę o parę dodatkowych godzin oraz uniezależnić się od kawy. Nie słodzi, więc nie miesza. Ma skłonności do nierzeczywistości.

 3 min. czytania
 0
 15
 9 listopada 2015
fot. pixabay.com
Jednym zdaniem: Garść pomysłów na relaks.

Jesteś nerwuskiem, a codzienne perypetie niemal na każdym kroku wprowadzają Cię w stan niepokoju? A może za dużo się martwisz i tym samym nie możesz czerpać przyjemności z życia? Podpowiemy ci jak pomóc ukoić swoje skołatane nerwy.

#Kąpiel

Gorąca kąpiel z aromatycznymi olejkami ukoi zmysły i zrelaksuje. Do wanny możesz wsypać także sól morską, która zapewni Twojemu ciału odpowiednie nawilżenie.

#Kolorowanki

Nową metodą, która pozwala na uzyskanie balansu psychicznego, jest... kolorowanie. Wycisza, relaksuje, pozwala powrócić na chwilę do beztroskich czasów dzieciństwa i zapomnieć o problemach.

fot. freeimages.com

#Uśmiechnij się!

Zabawne filmiki na YouTubie też mogą stać się pomocne, jeśli chcesz się zrelaksować.

#Ciepłe napoje

Gorące mleko, napar z melisy czy zwykła, ciepła woda mineralna są płynami, które pomagają w wyciszeniu organizmu. Lepiej nie pić ich tuż przed snem, bo to może spowodować bieganie w nocy do łazienki ;)

fot. facebook.com/lisiesprawy

#Rozczulające zwierzaki

Kotki, pieski, małpki... ach! Tyle tego w Internecie. Urocze i wprowadzające w dobry humor już po pierwszych sekundach oglądania.

#Szydełkowanie

Dlaczego właśnie ta czynność jest skuteczna w walce ze stresem? Bo wymaga skupienia całej uwagi na wykonywanej czynności. Im trudniejszy wzór wybierzemy, tym łatwiej będzie zapomnieć o bieżących sprawach, bo nasz mózg będzie zaabsorbowany kolorową włóczką.

#Opisy przyrody

Czytanie także może mieć dobry wpływ na nasze nerwy. Dobrze dobrana lektura, w której pojawia się dużo opisów przyrody i krajobrazów, skutecznie pozwala naszym myślom odprężyć się i przenieść na zieloną łąkę „Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała: Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała” ;)

fot. pixabay.com

#Matematyka

W opanowaniu stresu może także pomóc liczenie wstecz, np od 100 do 0. Pomaga się skoncentrować i przerzucić uwagę na coś innego. Wykonywanie prostych obliczeń matematycznych tj „89 – 14” także jest pomocne i pomaga w redukowaniu napięcia mięśni.

#Świece

Prosty i szybki sposób na uczynienie swojego wieczoru piękniejszym i spokojniejszym? Palenie świec. Niektóre z nich wydzielają cudowny zapach, który może działać uspokajająco i odprężająco. Ponadto już samo patrzenie w płomień pozwoli Twoim myślom „ogrzać się” i zrównoważyć.

fot. freeimages.com
Udostępnij na  (15)Skomentuj