Today'owe dźwięki tygodnia: Król Dawid powrócił!

żurnalista

Studentka kryminologii. Uwielbia kino, spacery i muzykę - od rocka, przez klasykę, po hip-hop, indie i blues. Zakochana w „Incepcji”, „Śniadaniu u Tiffany’ego” i superbohaterach ze stajni Marvela. Poza historią starożytną i kryminałami Agathy Christie, chętnie zgłębia poezję oraz podziwia geniusz Salvadora Dali. Fanka słodkiego cappuccino z dużą ilością pianki, z przyjemnością degustuje również Martini Bianco. Autorka bloga http://maturkazpolskiego.blogspot.com/.

 4 min. czytania
 13
 25
 10 listopada 2015
Dawid Podsiadło Facebook
Jednym zdaniem: Cykl składa się z recenzji płyt. Ukazuje się co tydzień.

W tym tygodniu wybór mógł być tylko jeden. Długo oczekiwana solowa płyta jednego z najpopularniejszych polskich wokalistów, zdobywcy Fryderyków, człowieka, który opanował grę na puzonie! Jego poprzedni krążek osiągnął status diamentowej płyty. Panie i panowie – Dawid Podsiadło!

Płyta tygodnia: Dawid Podsiadło – „Annoyance and Disappointment”

Trudno w to uwierzyć, ale Dawid nagrał jeszcze lepszą płytę, niż poprzednią. Jego nowy album jest różnorodny, ciekawy i pewnie osiągnie większy sukces komercyjny od debiutu. Interesująca okładka to fragment obrazu szwedzkiego malarza Juliusa Kronberga – „David och Saul” z 1885 roku. O nadchodzącym sukcesie świadczy to, że singiel, „W dobra stronę” zajął ostatnio pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki, zostawiając na drugim miejscu wielki powrót Adele!

Dawid w dniu premiery albumu ogłosił również, że zagra na Openerze, choć żartując dodał, że w innym czasie niż Red Hot Chili Peppers i Florence and the Machine. Nowy album ukazał się w wytwórni Sony Music Entertainment Poland, a produkcją zajęli się Bogdan Kondracki i Daniel Walczak.

Kolejne świetne krążki, których nie możecie przegapić:

Pablopavo, Ania Iwanek, Praczas – „Wir”

Gdy jakiś czas temu w Trójce usłyszałam Pablopavo i piosenkę „Mikołaj”, z niecierpliwością czekałam na jego kolejne utwory. Nowy album muzyka, tym razem został nagrany z wokalistką Anną Iwanek i odpowiedzialnym za muzykę Praczasem. Przepiękne kadry w teledysku do singla „Październikowy facet” to efekt wyjazdu muzyków do Skandynawii. Oglądajcie, słuchajcie i się zachwycajcie!

Mirosław Czyżykiewicz – „Odchodzę, wracam”

Nowy album cenionego polskiego gitarzysty i reprezentanta poezji śpiewanej, to emocjonalne teksty polskich poetów otoczone subtelnym akompaniamentem (m.in. klarnetu i saksofonu), a także głębokim głosem wokalisty. Płytę wydała wytwórnia Warner Music Poland. W tym roku muzyk wydał jeszcze album „Muzyka wieczorem”, na którym śpiewa wiersze Jarosława Iwaszkiewicza.

Nocny Kochanek – „Hewi Metal”

Ten album to definicja dystansu. Niepoważnie, ale metalowo i przede wszystkim wesoło! Pięciu muzyków stworzyło krążek, przy którym można nie tylko się pośmiać, ale i poskakać w pogo. Na płycie znajdziecie odwołania do kilku filmów, klasyki metalu i... „Kapitana Bomby”!

Sam Smith – „In The Lonely Hour: The Drowning Shadows Edition”

To nowa edycja debiutanckiego albumu wokalisty, poszerzona o kolejne piosenki. Wśród gości: A$AP Rocky, Mary J Blige i John Legend. Na krążku usłyszycie również piosenkę „Writing's On The Wall”, która powstała na potrzeby nowego filmu o Jamesie Bondzie, „Spectre”, który właśnie wszedł na ekrany kin.

Inne wartościowe propozycje:

Zaz – „Paris, Encore!” - wspominam o reedycji płyty „Paris”, ponieważ w listopadzie popularna francuska wokalistka odwiedzi Polskę. Okazja do usłyszenia jej na żywo w naszym kraju pod koniec miesiąca, kolejno w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni.

Melody and Bars – „143”, czyli rytmiczny krążek od dwóch nastolatków. Zyskali sławę dzięki udziałowi w brytyjskiej wersji „Mam Talent”.

Ellie Goulding – „Delirium”, czyli trzeci krążek brytyjskiej wokalistki popowej, uwielbianej przez miliony fanów na całym świecie. Tytuł, jak Ellie mówi w wywiadach, jest kulminacją jej dotychczasowych doświadczeń – triumfu, złamanego serca, radości i lęków.

Arek Zawiliński – „Na rozdrożu”, to czwarta płyta od muzyka w stylu country. W głównych rolach występują gitara i harmonijka ustna. Aż mam ochotę założyć kowbojski kapelusz!

Udostępnij na  (25)Zobacz komentarze (13)