Dawid Gawałkiewicz
Dawid Gawałkiewicz
adept

Student filozofii, miłośnik Arystotelesa, przedsiębiorca i informatyk. Nie ma dla niego rzeczy „za trudnych”, jest gotowy przynajmniej je rozważyć. Twórca bloga (http://www.skrajnieskonczony.pl/), uwielbia popularyzować wiedzę w Sieci. W wolnym czasie pochłania książki, ale nie pogardzi też dobrym filmem, spektaklem czy serialem. Abstynent, uwielbiający imprezy z morzem alkoholu, prywatnie osoba o umiarkowanych poglądach na niemal każdą dziedzinę życia.

10 filmów, które na bank doprowadzą Cię do płaczu

 5 min. czytania
7 listopada 2015

Są takie wieczory w życiu faceta, kiedy chciałby po prostu usiąść na kanapie i obejrzeć coś co go wzruszy. Jeśli czujesz, że taki wieczór przed Tobą, a nie masz pojęcia, jaki film zobaczyć, to mam dla Ciebie kilka tytułów, na które warto rzucić załzawionym okiem...

Filmowe rozczarowania roku

 6 min. czytania
23 grudnia 2015

Na niektóre widowiska filmowe w tym roku czekał cały świat (Przykład: „Gwiezdne Wojny”). Część z nich pobijała kolejne rekordy sprzedaży biletów, inne okazywały się finansową klapą. My z kolei prezentujemy te, które nas widzów rozczarowały. Zapraszamy na filmową podróż po 2015 roku.

I Ty możesz złapać pedofila!

 3 min. czytania
12 grudnia 2015

Zaczęło się od Rafała Jarząbka z kanału „Z Dobrym Słowem”, który pod koniec listopada dokonał obywatelskiego zatrzymania na dworcu centralnym w Warszawie. Potem Zbigniew Stonoga pierwszego grudnia zatrzymał pedofila w Krakowie. Tego samego dnia niejaki Maciej Wikłacz, wraz z kilkoma znajomymi ujął oficera Wojska Polskiego o podobnych skłonnościach. Już kilka dni później Stonoga poszedł za ciosem i znów złapał kolejnego zboczeńca. Internauci zawyli z radości.

10 topowych wpisów z fanpage'a

#18. „Facecje”

 3 min. czytania
26 listopada 2015

Macie ochotę na nieco inteligentnego humoru, wymagającego znajomości historii i kultury? Naprzeciw temu wychodzą autorzy „Facecji”, fanpage'a przedstawiającego rozmowy między różnymi, mniej lub bardziej znanymi, postaciami. Oto top 10 najlepszych wpisów.