Łukasz Szewczyk
Łukasz Szewczyk
żurnalista  • 

Tęskni za dobrymi czasami internetu bez „krzyczących” reklam, bez głupoty, bez hejterów, bez wyścigu na lajki, ale z mądrymi blogami tworzonymi z pasji, a nie dla reklamodawców. Mimo to, od kilkunastu lat związany z „internetami”: dostarcza ciekawych informacji ze świata rynków mediów. Rozpoczynał od współpracy z „Życiem Warszawy”, uratował święta bez Kevina. Lubi także tematy, które „uderzają” w światopoglądowe stereotypy Polaków – bo świat jest piękniejszy, gdy poznajemy jego różne oblicza. Smakosz dobrego jedzenia w doborowym towarzystwie, dlatego ciągle na diecie. Z dystansem podchodzący do siebie, świata oraz… internetowych komentarzy.

Wigilijny Big Brother Polaków

 5 min. czytania
23 grudnia 2015

Niechętnie wpuszczamy nieznajomych do świątecznego stołu. Potrafimy jednak spędzać radosne i rodzinne kolacje wigilijne we własnym gronie – taki obraz Polaków wyłania się z wigilijnych filmów zamieszczanych w Internecie.

Parada równości. Walka o prawa człowieka, a nie homo-propaganda

 6 min. czytania
2 listopada 2015

„Zbiorowisko dziwolągów”. To jeden z delikatniejszych internetowych komentarzy krytykujący uczestników parad równości. W głowach Polaków wciąż panuje przekonanie, że środowiska LGBT, w kolorach tęczy i przy głośnej muzyce, walczą o przywileje. W rzeczywistości głośno protestują przeciwko łamaniu praw człowieka. By żyło się normalnie. Wszystkim.

Religia w szkołach. Sposób na wzmacnianie czy ośmieszanie wiary?

 4 min. czytania
12 października 2015

Można cieszyć się ze wzniesienia największej figury Jezusa Chrystusa w Świebodzinie, który wskazuje drogę do pobliskiego hipermarketu. Pytanie tylko, czy przy okazji posąg nie ośmiesza wiary. Podobnie jest z lekcjami religii w polskich szkołach. Osoby wierzące są uradowane z ich powszechności, ale czy słusznie?

Łamią stereotypy. Pokazują Polakom, że gej jest OK

 6 min. czytania
20 września 2015

Homoseksualizm wciąż budzi wśród Polaków wiele emocji. Powodem są stereotypy. W Internecie starają się z nimi walczyć pary homoseksualne, które pokazują swoje zwyczajne życie. Okazuje się, że ich twórczość ma szersze znaczenie, bo zmienia obraz gejów w oczach Polaków, a młodym ludziom daje więcej odwagi, by nie bali się mówić najbliższym, kim są i co im w sercu gra.