10 filmów, które na bank doprowadzą Cię do płaczu

adept

Student filozofii, miłośnik Arystotelesa, przedsiębiorca i informatyk. Nie ma dla niego rzeczy „za trudnych”, jest gotowy przynajmniej je rozważyć. Twórca bloga (http://www.skrajnieskonczony.pl/), uwielbia popularyzować wiedzę w Sieci. W wolnym czasie pochłania książki, ale nie pogardzi też dobrym filmem, spektaklem czy serialem. Abstynent, uwielbiający imprezy z morzem alkoholu, prywatnie osoba o umiarkowanych poglądach na niemal każdą dziedzinę życia.

 5 min. czytania
 5
 36
 7 listopada 2015
YouTube
Jednym zdaniem: Kilka tytułów filmowych, które pozwolą przeżyć katharsis.

Są takie wieczory w życiu faceta, kiedy chciałby po prostu usiąść na kanapie i obejrzeć coś co go wzruszy. Jeśli czujesz, że taki wieczór przed Tobą, a nie masz pojęcia, jaki film zobaczyć, to mam dla Ciebie kilka tytułów, na które warto rzucić załzawionym okiem...

#10 „Pamiętnik”

Chyba każdy „zajęty” facet musiał przeżyć oglądanie „Pamiętnika” ze swoją dziewczyną. Co najbardziej interesujące – nie było to najgorsze ze związkowych doświadczeń. Film przedstawia historię pary przyjaciół (on biedny, ona bogata), którzy pozornie nie mają szansy na wspólną miłość, jednak... wszyscy wiemy, jak to się skończy. Mimo to wzrusza.

#9 „Ostatnia miłość na Ziemi”

Eva Green i Ewan McGregor grają parę stawiającą czoła apokalipsie, która odbiera wszystkim ludziom zmysły, jeden po drugim. Film z bardzo budującym przesłaniem, świetnie zagrany. To połączenie sprawiło, że płakałem jak bóbr.

#8 „Król Lew”

W tym rankingu nie mogło zabraknąć nieśmiertelnego „Króla Lwa”. Historia lwiątka, które ma zostać królem sawanny przeszła do legendy kinematografii. Co wzrusza? Dwa słowa: śmierć Mufasy.

#7 „Joe Black”

Najlepszy film o przemijaniu jaki obejrzałem. „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” był niezły, ale „Joe Black” bije go na głowę. Pobudza do zastanowienia się nad starością. Opowiada historię ostatnich dni milionera (Anthony Hopkins). Nawiedza go śmierć (pod postacią Brada Pitta), która... zakochuje się w jego córce.

#6 „Droga do szczęścia”

Bardzo dorosły, trudny film. O dojrzewaniu, porzucaniu marzeń, oddalaniu się od siebie. Leonardo Di Caprio i Kate Winslet, czyli miłosny duet z „Titanica” ponownie gra tu parę. Ich małżeństwo przechodzi poważny kryzys. Sceny kłótni po prostu wyciskają z oczu łzy.

#5 „Buntownik z wyboru”

Historia Willa, genialnego samouka-matematyka i jego relacji z psychologiem, granym przez Robina Williamsa. Scena w parku zawsze sprawiała, że wilgotniały mi oczy. Wszystkie nagrody, które ten film dostał, były w pełni zasłużone.

#4 „Gladiator”

Jedyny film stricte męski w tym zestawieniu. Każdy facet płakał przy finałowej scenie, nie ma nawet co tego ukrywać. Film opowiada historię Maximusa, dowódcy legionów rzymskich, który w wyniku serii niefortunnych zdarzeń stał się gladiatorem.

#3 „Wielka szóstka”

Niby tylko niewinna animacja dla dzieci, ale potrafi wzruszać bardziej niż „Król Lew”. Świetna historia młodego geniusza, który wraz ze swoim robotem przeżywa najróżniejsze przygody.

#2 „Gwiazd naszych wina”

Wzruszający, wstrząsający film o chorowaniu na przewlekłą, śmiertelną chorobę – na raka. Główna bohaterka Hazel stara się przeżyć swoje ostatnie miesiące w pogodny sposób, zachowując się czasami wręcz heroicznie. Doskonały soundtrack i niebanalne dialogi dopełniają perfekcji tego obrazu.

#1 „Droga”

Film postapokaliptyczny, który w polskich kinach przemknął bez echa. Powstał na podstawie g-e-n-i-a-l-n-e-j książki Cormaca McCarthiego. Przedstawia historię ojca, który idzie ze swoim synem przez zniszczoną kataklizmem Amerykę. Jest to podróż skazana na porażkę, ale mimo to wzrusza i dewastuje psychikę. Gorąco polecam!

Udostępnij na  (36)Zobacz komentarze (5)