Angelika Kruczek
Angelika Kruczek
żurnalista

Jest osobą twardo stąpającą po ziemi. Głównie milczy, ale bezustannie obserwuje za to świat wokół niej. Przyjaciele mówią, że jest złośliwa, a ona im za to z uprzejmie dziękuje. W wolnym czasie słucha muzyki wszelkiej maści, trzymając przy tym ołówek w garści. Jest fanką fantastyki i komiksów, sama też je tworzy. Uczy się wszystkiego metodą prób i błędów, bo w życiu nie ma nic zabawniejszego. A formalnie rzecz ujmując: dwie nogi, dwie ręce, głowa pośrodku, czyli – jakby nie patrzeć – człowiek.

Bycie pesymistą to nic złego. Cała prawda o dekadenckiej filozofii życia

 5 min. czytania
31 grudnia 2015

Wstaje rano i już wie, że będzie padać. Mimo tego, że na niebie nie ma ani jednej chmurki. To klasyczna postawa pesymisty. Gdy jest dobrze, to na pewno za chwilę coś będzie nie tak, jak powinno. Optymiści starają się znaleźć dobre strony nawet w przykrych doświadczeniach, natomiast ich przeciwieństwa wolą wtedy szukać nowych problemów.

Tajemnice skrywane za pięknym makijażem. Kim jest gejsza?

 7 min. czytania
26 grudnia 2015

Kimona, wymyślne fryzury z licznymi ozdobami oraz charakterystyczny makijaż – to nieodłączne części stroju gejszy. Od lat jest ona symbolem Japonii, pozostałością po dawnej kulturze. Kobiety wykonujące ten zawód są niezwykle tajemnicze, może właśnie dlatego tak niewiele wiadomo o gejszach.

Wigilia to prezenty, jedzenie i Mikołaj z reklamy Coca-Coli?

 5 min. czytania
22 grudnia 2015

Piękne ozdoby, kolorowe światła i smakowite zapachy unoszące się w powietrzu. Od razu wiadomo, że święta są już za rogiem. Jednak jak wiele z tradycyjnego celebrowania Wigilii pozostało w naszym życiu, gdy na każdym kroku zasypywani jesteśmy reklamami i świątecznymi promocjami?