Angelika Kruczek
Angelika Kruczek
żurnalista

Jest osobą twardo stąpającą po ziemi. Głównie milczy, ale bezustannie obserwuje za to świat wokół niej. Przyjaciele mówią, że jest złośliwa, a ona im za to z uprzejmie dziękuje. W wolnym czasie słucha muzyki wszelkiej maści, trzymając przy tym ołówek w garści. Jest fanką fantastyki i komiksów, sama też je tworzy. Uczy się wszystkiego metodą prób i błędów, bo w życiu nie ma nic zabawniejszego. A formalnie rzecz ujmując: dwie nogi, dwie ręce, głowa pośrodku, czyli – jakby nie patrzeć – człowiek.

Co słuchana muzyka mówi o Tobie?

 3 min. czytania
15 października 2015

Jason Rentfrow wraz z Samem Goslingiem postanowili przebadać ponad 36 tysięcy ludzi z różnych stron świata. Sprawdzili ich cechy osobowości i poprosili o ocenę 104 gatunków muzycznych. Na tej podstawie naukowcy wciągnęli wnioski dotyczące relacji między gatunkiem muzyki a charakterem człowieka. Oto, co ustalili.

Czy dusza naprawdę istnieje?

 2 min. czytania
9 października 2015

Religia jest tego pewna od dawna, nauka dopiero bada to zagadnienie. Czy w człowieku istnieje coś więcej poza fizycznym pierwiastkiem?

Fortuna kołem się toczy, czyli dlaczego mamy pecha

 4 min. czytania
24 września 2015

Widzisz zakonnicę. Na pewno spotka Cię coś złego. Szybko cofnij się o trzy kroki i podskocz. Dzięki temu unikniesz nieszczęścia. Czy symbole zwiastujące niepowodzenie faktycznie mają wpływ na nasze życie?