Patryk Szulc
Patryk Szulc
żurnalista

Na co dzień spokojny i ułożony student prawa, a z pasji dziennikarz. Jako autor pisał o siatkówce, później zaś o sprawach kryminalnych (w „Gazecie Wyborczej”). W końcu zajął się zagadnieniami prawnymi – na potrzeby portalu „Polimaty”, kilku kancelarii prawnych i czasopism branżowych. Założyciel wydawnictwa audiobooków edukacyjnych. W wolnym czasie czyta książki – kryminały i reportaże (Jo Nesbø, Harlan Coben, Katarzyna Bonda, Artur Górski), słucha muzyki (Depeche Mode, U2), a także spędza dużo czasu z przyjaciółmi. Często można na niego trafić w łódzkich pubach typu multi-tap, bo uwielbia dobre, rzemieślnicze piwo.

Mafia to nie tylko Pruszków. Historia łódzkiej „ośmiornicy”, cz. I

 5 min. czytania
8 października 2015

Zwykle mówiąc w Polsce „mafia”, myślimy tylko o tej najsłynniejszej – grupie „pruszkowskiej”. Takich gangów w latach 90., choć na nieco mniejszą skalę, działało więcej. Jednym z nich była łódzka „ośmiornica”, odpowiedzialna za oszustwa podatkowe, rozboje, porwania, a nawet zabójstwa.

Mafia to nie tylko Pruszków. Historia łódzkiej „ośmiornicy”, cz. II

 6 min. czytania
28 października 2015

W Wigilię 24 grudnia 1997 roku pod zgierską pizzerią „Trio” ukraiński płatny zabójca Paweł J. ps. „Pasza” zastrzelił jednego z bossów łódzkiej mafii – Ireneusza J. ps. „Gruby Irek”. Wtedy nikt nie wiedział, że „ośmiornica” niebawem zostanie rozbita, procesy jej członków potrwają wiele lat, a na ulicach jeszcze długo będą wybuchały bomby i ginęli ludzie.

Zapomniane piwa wracają na salony

 3 min. czytania
7 listopada 2015

Piwna rewolucja zapoczątkowała modę na warzenie piw o zaskakującym składzie, jakich nikt wcześniej nie stworzył. Okazuje się jednak, że poza nowościami, swój renesans przeżywają piwa, które warzono przed laty.

Miejsca niedostępne: Redakcja. Czy to naprawdę superpraca?

 2 min. czytania
6 listopada 2015

Mieliście kiedyś okazję odwiedzić redakcję: stacji telewizyjnej, rozgłośni radiowej, serwisu internetowego, a może gazety? Jeśli nie, to nieco Wam o tym opowiem. Przy okazji zobaczycie, czy bycie dziennikarzem, to faktycznie superpraca.

Lubisz oszczędzać? Załóż firmę w raju podatkowym

 2 min. czytania
5 listopada 2015

Cypr, Malediwy, Mauritius, Seszele. Brzmi jak idealne miejsce na urlop? Tak, ale nie tylko. Warto pomyśleć też o założeniu tam swojej firmy. Są to tak zwane raje podatkowe, a to oznacza, że można tam zaoszczędzić na płaconych państwu podatkach.

Jak rozpoznać studenta prawa? Sam Ci o tym powie!

 2 min. czytania
3 listopada 2015

Czy każdy prawnik jest ponurym formalistą? Tak zapewne myśli wiele osób. Czy mają rację? Nie do końca, bo wielu prawników podchodzi do siebie z dystansem. Jak to możliwe? Sprawdźcie pięć najlepszych fanpage'y prawniczych na Facebooku

Słowa, które każdy piwosz rozumieć powinien

 2 min. czytania
31 października 2015

W pubach z piwem rzemieślniczym menu dostarcza wielu informacji, a nie tylko nazwę i cenę piwa. Dowiecie się tam, w jakim stylu uwarzono piwo, ile ma ono IBU, ile ekstraktu, a barman zapewne powie Wam jeszcze, która to warka. Nic z tego nie rozumiecie? Po lekturze kolejnego tekstu z piwnej serii będziecie już dobrze zorientowanymi piwoszami.