Zanim zostali popularni, występowali w teledyskach

żurnalista

Miłośnik muzycznych festiwali, folk metalu, ale muzyki filmowej i nieco spokojnejszej. Student Łódzkiej Szkoły Filmowej i przyszły kierownik produkcji (i oby producent!). Pasjonat nowinek telewizyjnych oraz filmowych, a do tego fan polskiego kina i animacji. Prywatnie fan internetowych wpisów Magdy Gessler i imprezowy wodzirej. Redaktor tvnfakty.pl, a teraz również Today.pl. Łodzianin z energią i ciekawymi pomysłami.

 4 min. czytania
 1
 27
 25 października 2015
fot. Facebook / Tylko mnie kochaj TVN
Jednym zdaniem: Nie wszystkie gwiazdy zaczynały od wielkich produkcji i telewizyjnych hitów. Kilka z nich swoją karierę zaczynało od występów w teledyskach takich wykonawców jak Myslovtiz, K.A.S.A., Kayah, a nawet zespołów disco-polo. Kto ma powody do dumy, a kto do powinien żałować takiego startu?

Światła, czerwony dywan i setki paparazzi. Aby dojść na szczyt popularności, gwiazdy musiały przejść długą i niełatwą drogę, która często zaczynała się od udziału w teledyskach. Oto 5 polskich sław, których początki do łatwych nie należały, a klipy, w których zagrały, chciałyby pewnie usunąć ze swojego życiorysu.

Od Myslovitz do świata seriali

Myslovitz i Artur Rojek znani są Polakom tak dobrze jak hity, które przez kilkadziesiąt lat wypromowali. Mało kto pamięta, że w 2000 roku w teledysku do utworu „Dla Ciebie” promującego płytę „Miłość w czasach popkultury” wystąpiła Agnieszka Dygant. Udziału w klipie można artystce pozazdrościć – reżyserował go Janusz Kamiński, autor zdjęć do „Listy Schindlera” czy „Monachium”. Kariera Dygant po udziale w teledysku Myslovitz nabrała tempa. W 2001 roku dołączyła do obsady „Na dobre i na złe”, który przyniósł aktorce prawdziwą falę popularności przypieczętowaną kolejnymi rolami w „Niani”, „Fali zbrodni” i „Prawie Agaty”.

K.A.S.A. początkiem kariery

Swoją karierę od teledysku zaczynała też Agnieszka Włodarczyk. W 1996 roku jako szesnastoletnia wschodząca gwiazda zagrała w klipie Krzysztofa Kasowskiego (znanego pod pseudonimem K.A.S.A.) „Reklama”. O materiale śmiało można spróbować zapomnieć (najlepiej jeszcze przed jego obejrzeniem). Po udziale w teledysku Włodarczyk na oferty narzekać jednak nie mogła – zagrała w „Sarze”, „13 posterunku” czy „Plebani”, a kilka lat później zaliczyła występy we wszystkich rozrywkowych show w Polsce, poczynając od „Tańca z gwiazdami”, przez „Jak Oni Śpiewają” i kończąc na „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Taneczna przygoda Głogowskiej i Egurroli

Jedna z gwiazd telewizji Polsat, czyli Anna Głogowska również nie próżnowała, zanim dała się poznać jako profesjonalna tancerka. Już w 1995 roku wystąpiła w klipie Classic „Piękną miałaś twarz”. Potem przyszły kolejne role w klipach disco-polo: między innymi w „Kochaj mnie” Bosanowa czy „Słodkie wino” Casanova. Od 2005 roku Głogowską oglądać można było już na parkiecie „Tańca z gwiazdami”, gdzie obecna jest do dzisiaj.

Powodów do dumy nie ma też inna taneczna osobowość – Agustin Egurrola. Jeszcze w latach 90. zagrał jedną z głównych ról w teledysku Renaty Dąbkowskiej pt. „Czasami zbiera się na burzę”. Karierę telewizyjną tancerz rozpoczął dopiero w 2005 roku jako choreograf „Tańca z gwiazdami”. Od 2007 roku zasiada w jury „You Can Dance”, zaś od 2012 roku jest jurorem „Mam talent!”.

Gwiazda Internetu z testosteronem

W świecie teledysków nie zaczynali jednak tylko aktorzy i tancerze. W 2003 roku w klipie Kayah „Testosteron” swój popis taneczny na ringu dał Łukasz Jakóbiak, dziś znany jako prowadzący internetowe talk-show „20m2 Łukasza”.

Jak widać kariera bywa przewrotna. Mimo że gwiazdy wspominają swoją przygodę z teledyskami z przymrużeniem oka, bez wątpienia większość z nich wolałaby pominąć ten muzyczny fragment ze swojego życiorysu.

Udostępnij na  (27)Zobacz komentarze (1)