Angelika Kruczek
Angelika Kruczek
żurnalista

Jest osobą twardo stąpającą po ziemi. Głównie milczy, ale bezustannie obserwuje za to świat wokół niej. Przyjaciele mówią, że jest złośliwa, a ona im za to z uprzejmie dziękuje. W wolnym czasie słucha muzyki wszelkiej maści, trzymając przy tym ołówek w garści. Jest fanką fantastyki i komiksów, sama też je tworzy. Uczy się wszystkiego metodą prób i błędów, bo w życiu nie ma nic zabawniejszego. A formalnie rzecz ujmując: dwie nogi, dwie ręce, głowa pośrodku, czyli – jakby nie patrzeć – człowiek.

Co Twój charakter pisma mówi o Tobie

 4 min. czytania
5 listopada 2015

Codziennie piszemy masę rzeczy: notatki szkolne, listy zakupów czy po prostu podpisujemy się na dokumentach. Pismo może przekazać coś więcej niż moglibyśmy zakładać. Staje się zwierciadłem naszej duszy.

Codzienne przygody w komunikacji miejskiej

 4 min. czytania
28 października 2015

Stoję na przystanku i czekam na autobus. Złota strzała ZTM-u w końcu się zatrzymuje. Drzwi się otwierają i niby można wejść. Skąd u licha ten mur? Moim oczom ukazuje się postawny mężczyzna stojący w wejściu. Ani go minąć, ani przeskoczyć. Ludzi w środku nie ma dużo, ale co tam, ten człowiek pomylił autobus z klubem. I twardo pilnuje magicznych wrót. Mogę spróbować wejść z rozpędu, ale pewnie się odbiję i wyląduję na najbliższym ogrodzeniu. Zostaje perswazja, byle szybko, bo zaraz autobus odjedzie. „Przepraszam” – mówię spokojnie, a on gromi mnie wzrokiem.

Moi rodzice mają cztery łapy

 3 min. czytania
26 października 2015

„Księga dżungli” to nie tylko fantazja literacka. Okazuje się, że podobne przypadki, jak głównego bohatera, zdarzyły się naprawdę. Kim są dzieci, nad którymi troskliwą opiekę sprawowały zwierzęta? I jak się stały „wilczymi dziećmi”?

Barwne leczenie – jak kolory pomagają w życiu

 4 min. czytania
20 października 2015

Światło słoneczne z pozoru jest tylko białe. Dopiero pryzmat ukazuje jego tajemnice, pozwalając dostrzec siedem podstawowych kolorów. Ale to nie wszystko. Każda barwa może odzwierciedlić nasz nastrój, tęsknotę czy potrzeby psychiczne.