5 restauracji z różnych zakątków świata, które zachwycają nie tylko kuchnią

adept

Jest pasjonatką mody i szeroko pojętej kultury. Studiuje filologię polską i kształci swój warsztat pisarski. W wolnych chwilach biega po centrach handlowych lub siedzi w pierwszym rzędzie w teatrze. Wieczna romantyczka, która wieczory kocha spędzać z lampką wina i dobrą książką. Na co dzień jest mega pozytywnie nakręconą osobą, która lubi poznawać świat, szokować i zachwycać. Zawsze nosi przy sobie rewolwer zdobiący jej żebra, maksymę dzięki której poznaje siebie, a w najbliższym czasie ma w planach nową dziarę - odbicie swoich ust na szyi. W przyszłości albo przeczytacie jej książkę albo będziecie uważać ją za nową Annę Wintour.

 4 min. czytania
 0
 12
 15 listopada 2015
pixabay.com
Jednym zdaniem: Subiektywny przegląd restauracji, które zachwycają nie tylko jedzeniem.

Przedstawiam Wam restauracje ze wszystkich stron świata. Zachwycają nie tylko jedzeniem, ale i niecodziennym wystrojem. Jak opowiadają odwiedzający, poruszają i przenoszą w niesamowitą rzeczywistość. Poczujecie tę genialną atmosferę i smak wyjątkowej kuchni.

Osteria Francescana, Włochy

Trzy gwiazdki Michelin. Restauracja ma tylko dwanaście stolików. Jak twierdzi Mossimo Bottura – szef kuchni, tworząc dania, czerpie inspiracje ze świata kuchni, swoich licznych podróży oraz od najbliższych. Cena kolacji waha się tu od 170 do 250 euro. Jeśli chodzi o klimat restauracji, to urządzona jest w nowoczesnym stylu, z lekką nutą elegancji. Znajdują się tu nowoczesne dzieła sztuki, futurystyczne kanapy i lampy. W tym roku restauracja została uznana za drugą najlepszą na świecie.

Fot. Flickr
Fot. Flickr
Fot. Flickr

Mugaritz, Hiszpania

Restauracja rodem z bajki: wśród zieleni, obrośnięta bluszczem i liczną roślinnością, położona blisko San Sebastian. Wygląda jak chatka, do której się wchodzi i smakuje lokalnych potraw, opartych na tradycyjnych przepisach z regionu. Szef kuchni znany jest ze współpracy z hodowcami i rolnikami hiszpańskimi. – W karcie 15 dań, w których się zakochacie – mówi właściciel.

Fot. Flickr
Fot. Flickr
google.pl

Eleven Madison Park, USA

Nowojorska kuchnia z francuskim szaleństwem. Jak mówią odwiedzający: posiłek w arystokratycznej atmosferze ładu i harmonii. Specjalnością szefa kuchni jest kaczka z miodem i lawendą. Jednak jeśli klient chce, menu może być przygotowane specjalnie dla niego na miejscu. Koszty takiej przyjemności to ok. 230 dolarów. Jeśli chodzi o wystrój, zachwyci Was elegancki i wyrafinowany wygląd całej restauracji. Przeważa drewno i biel. Stoły zdobi srebrna zastawa i wazony ze świeżymi kwiatami.

google.pl
google.pl
google.pl

Ithaa, Malediwy

Podwodna restauracja? Czemu nie. Mieści się cztery metry pod wodą i jest przygotowana tylko dla 14 gości. Sufit i ściany zbudowane są z akrylowego szkła. W czasie posiłku można podziwiać bogatą florę i faunę Malediwów. Rekiny, delfiny, żółwie i płaszczki to tylko niektóre z fascynujących zwierząt. Odwiedzający chwalą wspaniałe jedzenie. Równie genialna jest obsługa i atmosfera. A na deser niezapomniany widok – rafa koralowa.

http://conradhotels3.hilton.com/

Sirocco, Bangkok

Podniebna restauracja na dachu – teraz to możliwe. Wystarczy pojechać do Tajlandii, a tam na 64. pietrze State Tower znajduje się restauracja Sirocco. Otwartą ją w 2003 roku. Jej cechą główną jest widok na Chao Phraya i Bangkok. Jeśli zdecydujesz się na odwiedzenie Bangkoku, możesz być pewny, że czeka na Ciebie przepyszna śródziemnomorska kuchnia, muzyka na żywo i wspaniały widok panoramy miasta.

Udostępnij na  (12)Skomentuj