Pokaż mi swoją torebkę, a powiem ci kim jesteś

adept

Jest pasjonatką mody i szeroko pojętej kultury. Studiuje filologię polską i kształci swój warsztat pisarski. W wolnych chwilach biega po centrach handlowych lub siedzi w pierwszym rzędzie w teatrze. Wieczna romantyczka, która wieczory kocha spędzać z lampką wina i dobrą książką. Na co dzień jest mega pozytywnie nakręconą osobą, która lubi poznawać świat, szokować i zachwycać. Zawsze nosi przy sobie rewolwer zdobiący jej żebra, maksymę dzięki której poznaje siebie, a w najbliższym czasie ma w planach nową dziarę - odbicie swoich ust na szyi. W przyszłości albo przeczytacie jej książkę albo będziecie uważać ją za nową Annę Wintour.

 4 min. czytania
 2
 41
 13 października 2015
fot. Pixabay
Jednym zdaniem: Torebka skarbnicą wiedzy o kobiecie.

Rzecz tak prosta, a tak trudna do odgadnięcia. Okrągła, prostokątna, opływowa, a nawet w kształcie arbuza – skrywa tyle tajemnic o każdej kobiecie. O jej charakterze, usposobieniu, zwyczajach, wadach i zaletach. Jakie sa najważniejsze typy torebek, a co za tym idzie – ich właścicielek?

LADY PORZĄDNICKA, Kasia, 30-letnia nauczycielka języka polskiego

Kasia wstaje rano i zaczyna dzień od porządkowania swojej torebki. Wyjmuje z niej wszystko, co niepotrzebne, począwszy od paragonów, kończąc na starym długopisie, w którym nie ma tuszu. Następnie układa jeszcze raz wszystkie rzeczy, aby dokładnie wiedzieć, co i w jakim miejscu się znajduje. Jej torebka jest prostokątna, z przegródkami na chusteczki, okulary oraz dokumenty. Bardzo praktyczna, raczej nieozdobna. Bez skazy, breloków, zadrapań. Kasia, która ma na głowie nie tylko własny dom, ale i całą hordę uczniów, stawia przede wszystkim na porządek i wygodę, przecież po powrocie znów czeka na nią 235 kartkówek do sprawdzenia.

fot. Wiktoria Nestoruk

BIZNES GÓRĄ, Dagmara, 37-letnia pani adwokat

Poniedziałek. 9:00, a Dagmara już siedzi za biurkiem w swojej kancelarii. O 9:45 ma pierwsze spotkanie, więc znajduje moment na wyjęcie ze swojej aktówki kilku najpotrzebniejszych rzeczy. Z zewnętrznej kieszeni: zestaw piór i pieczątek firmy. Z wewnętrznej – zazwyczaj przeznaczonej na chusteczki i gumę do żucia – etui z okularami. Na sam koniec: segregator z kodeksami prawnymi i umowy podpisane w ciągu ostatniego tygodnia, no i kalendarz. Duży, skórzany i czerwony (przyciąga pozytywną energię). Torebkę ustawia obok siebie, wiedząc, że w każdym momencie jest ona skarbnicą najpotrzebniejszych rzeczy. W aktówce bądź walizeczce nie ma miejsca na przypadkowe rzeczy. Dagmara nie przewiduje w życiu żadnych sytuacji kryzysowych czy nagłych wypadków. Każdy dzień jest dla niej możliwością zdobycia nowych doświadczeń. 37-letnia pani adwokat nie rozstaje się ze swoją aktówką.

fot. Wiktoria Nestoruk

SPORTSWOMAN, Gosia, 24-letnia trenerka fitnessu

Wstaje wcześnie rano i zakłada dres. W międzyczasie karmi swojego psa i szykuje się na poranny jogging. Wypija koktajl wzmacniający i zjada batonik musli, potem zakłada tenisówki, już wychodzi za drzwi... i wraca się po swoją lnianą oversize’ową torbę. Przecież musi wstąpić do warzywniaka. Po powrocie je ekologiczne śniadanie i pakuje się do pracy. Dwie bluzki, ręcznik, 2 litry wody i tonik. Torebka Gosi jest luźna i duża (muszą zmieścić w niej rzeczy potrzebne naszej sportswoman). Ma fajny print nawiązujący do jej zdrowego trybu życia. W torebce wszystko jest rozrzucone i niepoukładane. Ta dziewczyna ma własny pomysł na siebie. Ceni sobie wygodę, więc czasami zamiast torby wybiera wygodny plecak.

fot. Wiktoria Nestoruk

MAMUŚKA, Ania, 41-letnia mama Antka i Zosi

Wstaje rano, szybko szykuje śniadanie dla męża, prasuje mu koszule, a tu Antek daje się we znaki. Bierze go na ręce i kończy poranne prasowanie. Budzi się Zosia i czas na przygotowanie naleśników i buteleczki z mlekiem. O 10:00 zaczyna się płacz o plac zabaw, więc Ania pakuje do torebki wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy... czyli pół mieszkania. Jej torebka jest wypełniona po brzegi, zniekształcona, mocno sprana, Można w niej znaleźć wszystko: od rozrzuconych orzeszków po lalki barbie. Są też zestaw awaryjny w postaci plastrów i chusteczek oraz milion paragonów i papierków po cukierkach i ładowarki. To torebka bardzo zapracowanej mamy.To dzieci są dla niej najważniejsze i to na nich skupia swoją uwagę.

fot. Wiktoria Nestoruk

MARZYCIELKA, Sylwia, 21-letnia studentka kulturoznawstwa

Biegnie, bo zaraz spóźni się na zajęcia. I ups, wszystko wypada jej z torby: 3 zeszyty, notatnik z kotem, ulotka z teatru z najnowszymi spektaklami, gumka recepturka, jogurt i milion innych niepotrzebnych rzeczy. To torebka typowej marzycielki, która nie zwraca uwagi na bałagan, bo ma ważniejsze rzeczy na głowie. Ta kobieta ma milion pomysłów na minutę !

fot. Wiktoria Nestoruk

FASHIONISTKA, Karla, 19-letnia blogerka i uczennica

Jej torebka to okaz. Różnokształtna, pełno w niej gadżetów, nowych magazynów modowych czy designerskich breloków i akcesoriów. Karla, która jest jej właścicielką, stawia nie na wygodę i użyteczność, lecz na wygląd i „lans”. Najważniejszy jest dla niej styl i fajny look. To typowa fashionistka XXI wieku. Wstaje późno, zagląda na portale społecznościowe i postanawia zajrzeć do szafy. Przy niej spędza dwie godziny, myśląc co by tu założyć...

fot. Wiktoria Nestoruk

A Ty jaką kobietą jesteś? Jaka torebka pasuje do Ciebie i najlepiej Cię charakteryzuje?

Udostępnij na  (41)Zobacz komentarze (2)