W podróży dookoła świata. Najpiękniejsze choinki

żurnalista

Zodiakalny strzelec, który zgodnie z horoskopowym opisem nie może wysiedzieć na miejscu. Obywatelka świata. Recenzentka i newsmenka filmowa, z zawodu i pasji marketingowiec. Sweet sexteen obchodzi co roku. Aby ją znaleźć nasłuchujcie chrupania popcornu w sali kinowej, bądź wypatrujcie rozwianych włosów na lokalnym ryneczku, wśród sezonowych produktów.

 3 min. czytania
 0
 18
 26 grudnia 2015
D Dipasupi/Wirelmage –nydailynews.com
Jednym zdaniem: Ludzka wyobraźnia nie zna granic.

Polskie iluminacje świąteczne z roku na rok stają się coraz piękniejsze, jednak daleko im jeszcze do dekoracyjnego szału, który wraz z nastaniem grudnia opanowuje resztę naszego globu. Zapraszamy na krótką wyprawę w poszukiwaniu wyjątkowych choinek.

Najsłynniejsza choinka świata rozjaśniała w tym roku po raz 83. Mowa oczywiście o świątecznym drzewku w Nowym Jorku, pod którym znalazł się Kevin, gdy zaginął w tym wielkim mieście. Jeśli Mikołaj przyniósł Wam wystarczającą ilość gotówki, kupujcie bilet do Stanów – na podziwianie tego wspaniałego symbolu świąt macie czas do 7 stycznia.

26-metrowe drzewko tradycyjnie stanęło na placu w Rockefeller CenterJulie Jacobson/Ap Photo

We Francji można poczuć się jak w kosmicznej galaktyce. Niesamowita choinka stanęła w popularnym centrum handlowym Lafayette. Codziennie można podziwiać spektakularne show pełne świateł i muzyki. Organizatorzy zachęcają do celebrowania świąt z innej planety.

Witamy na Mlecznej Drodze! - głoszą organizatorzyhttp://www.galerieslafayette.com/

Oświetlona tysiącem lampek LED instalacja świetlna stanęła w Turynie na Piazza Castello. Oprócz walorów estetycznych oryginalne drzewko zapewnia co wieczór muzyczne show mieszkańcom miasta. Zapewne nieprzypadkowo przypomina jeden wielki witraż, który równie dobrze mógłby się znaleźć w jednej z zabytkowych, włoskich katedr.

Choinka składa się z kilkuset elementów, a efekty świetlne są zsynchronizowane z muzyką.pacificpress.com

W Tajwanie choinka musi być gigantyczna, aby wpisywać się w otoczenie wieżowców. Drzewko LED to technologiczny projekt stworzony przy współpracy z lokalnymi artystami. Rzeczywiście jest czego pozazdrościć.

Prawdziwe innowacyjne dzieło sztuki.Craig Ferguson (Getty Images)

Na Dworcu Kolejowym w Londynie (niestety nie na peronie 9 i ¾) stanęła bajeczna choinka – dosłownie. Składa się w całości z maskotek Disneya. Każda z zabawek tworzących drzewko zostanie potem zlicytowana w szczytnym celu. To właśnie prawdziwa magia świąt!

Instalacja składa się z 2 tysięcy pluszakówFacebook St Pancras International

Pozostajemy w bajecznym klimacie, tym razem przenosząc się ze świata Disneya do krainy klocków Lego. W Melbourne pojawiła się zielona, wysoka budowla w całości zbudowana z malutkich elementów. 200 tysięcy klocków i 3500 światełek LED robi wrażenie nie tylko na dzieciach. Wykonanie tej imponującej budowli zajęło ponad 1,2 tys. godzin pracy.

Choinka ozdabia australijski Federation SquareChris Hopkins/Getty Images

Na deser coś egzotycznego. Jak co roku nad Laguną Rodrigo de Freitas, w Rio de Janerio, odbył się niezwykły pokaz sztucznych ogni połączony z rozświetleniem świątecznego drzewka. Choinka ważny 350 ton i ma 53 metry wysokości. Do tego pływa po wodzie. Dodatkową atrakcją wieczoru było oficjalne ujawnienie loga Paraolimpiady Rio 2016.

Od 1996 roku Rio popisuje się swoimi gigantycznymi drzewkami.http://www.telegraph.co.uk/

Jeśli u Was w mieście pojawiła się równie piękna (a może i lepsza) choinka, nie zwlekajcie i podeślijcie jej zdjęcie do naszej redakcji!

Udostępnij na  (18)Skomentuj