Prawdziwa dama to Twoja mama? Przepis na zostanie dystyngowaną kobietą XXI wieku

żurnalista

Trzy osoby wcale (nie)boskie: Magda (NIE Magdalena), Marianna i Mangie (dla znajomych). Skończyła studiować dziennikarstwo radiowe, animuje, recytuje oraz imprezuje z dziećmi w wieku przedszkolnym. Namiętnie czyta nowości na rynku wydawniczym i chadza do teatru. Oprócz pracy w projekcie „Today” próbuje wydłużyć swoją dobę o parę dodatkowych godzin oraz uniezależnić się od kawy. Nie słodzi, więc nie miesza. Ma skłonności do nierzeczywistości.

 4 min. czytania
 0
 126
 3 grudnia 2015
fot. pixabay.com
Jednym zdaniem: Chcesz nieco zmienić swój wizerunek i zostać damą w XXI wieku? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych porad.

Bycie damą znów jest na topie. Schowaj do szafy krótkie spódniczki i topy do pępka. Dziś króluje cicha elegancja, dystyngowane ruchy oraz inteligencja.

Kardynał Stefan Wyszyński bardzo bezpośrednio wypowiedział się na temat ubioru i zachowania dziewcząt, które na pewno damami nie są.

Obok dziwnych zwyczajów ulicznych dostrzega się również zanik smaku i poczucia stosowności. Rozpanoszyła się „histeria mody”, nie licząca się z nakazami skromności, z poczuciem estetyk, ani też z wymaganiami higieny i zdrowia. Zwyczaje plażowe przechodzą na ulice, zaczyna panować ordynarna moda, która z naszych dziewcząt robi prawdziwe „monstra”, zacierając w nich właściwy Polkom wdzięk i smak.

Dobrze, co więc możemy zaproponować dziewczętom, aby zyskały więcej blasku, wdzięku, powabu, ale również respektu ze strony innych osób?

Ubierz się, dziecino!

koszula pod swetrem? bardzo dobry pomysł ;)

Posted by W Imieniu Dam on 20 listopada 2015

Pewnie większość z Was myśli, że sypniemy teraz radami w stylu: „Noś golfy pod samą szyję” czy „Pokazywanie kawałka łydki jest grzechem”. Nic bardziej mylnego! Ubiór, który powinna nosić Dama XXI wieku, może być ciekawy, bardzo kobiecy i także działać na męską wyobraźnię (bo tak naprawdę o to w tym wszystkim chodzi, no nie, kobietki?).

Tapeta? Tylko w salonie!

Wszem i wobec mówi się, że naturalność jest najpiękniejsza. To jasne, że chcemy się prezentować jak najlepiej, ale nie warto przesadzać ze wszystkimi kolorami tęczy na naszych powiekach, nienaturalną opalenizną i rzęsami aż po same niebo.

Używki

Darujmy sobie fajki, dopalacze i innego rodzaju „dobry humor w butelce”. Czasy, kiedy trzeba się było podlizać w liceum grupce „fajnych ludzi”, dawno minęły i teraz nikt nie przyjmie nas do swojego zacnego grona tylko dlatego, że jesteśmy wyzwoleni, zbuntowani i... uzależnieni.

Mądrości klucz

Rosnąca popularność fanpagea „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka” chyba mówi sama za siebie. Okej, inteligentne kobiety mogą wydawać się bardziej niedostępne dla płci przeciwnej, ale czy nie o to walczymy? Tak czy inaczej inteligencja jest seksi i każda szanująca się dama powinna mieć w swoim CV wpis „Czytam przynajmniej jedną książkę miesięcznie”.

Lubimy starodruki. Są takie... pociągające ;)[fot. Radoslaw Pujan Photography]

Posted by Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka on 31 październik 2015

Rozmowa zamiast selfie

Umiejętność prowadzenia ciekawej konwersacji, która zatrzyma uwagę rozmówcy na więcej niż trzy sekundy, jest w dzisiejszych czasach nie lada wyzwaniem. Na spotkaniach towarzyskich w jednej ręce trzymamy kufel piwa, a w drugiej telefon. Śmieszne opowieści? Tak, ale z pokazaniem towarzyszom zdjęć ze Snapchata. Pytania? Tak, ale te z Aska. Przyda się więc osoba, która sklei to wszystko do kupy i nakieruje na nieco inne tory Wasz meeting. Zabłyśnij ciekawą historią albo opisz interesujące zjawisko, którego byłaś świadkiem. Telefon? Obowiązkowo wyłączony!

Nie bądź jak Drama Queen

Niektóre dziewczyny są czasem w swoim życiu na etapie „Drama Queen”, czyli mają potrzebę wiecznego dramatu. Płaczą, zawodzą, rzucają talerzami, krzyczą... I to z zupełnie błahych powodów. Chcą po prostu, aby je goniono i przepraszano. Dystyngowana kobieta, która chciałaby, aby traktowano ją z należytym szacunkiem, nie powinna sobie pozwalać na takie wybryki. Odetchnijmy głęboko, uspokójmy się i wysłuchajmy argumentów drugiej strony. Dojrzała postawa? Jesteśmy bardzo „na TAK”!

Sukieneczki, falbaneczki

A może by tak zaprzyjaźnić się z sukienkami? Panowie apelują o częstsze ich noszenie przez płeć piękną, ale przecież my także może wybrać taką, w której będziemy czuć się jak prawdziwe królowe. To jak będzie?

Komplementy

Umiejętne komplementowanie drugiej osoby jest sztuką, ale równie ważne jest taktowne przyjmowanie ich. Gorączkowe zaprzeczanie miłym słowom nie przystoi damie. Podziękujmy i rozkoszujmy się myślą, że ktoś pomyślał o nas coś dobrego. To nie próżność, tylko oznaka, że znamy własną wartość.

Dobroć

No i najważniejszy punkt programu: DOBROĆ. Ona nigdy nie wyszła z mody, tylko czasem zdarza nam się o tym zapominać. Nawet drobne gesty pokazujące, że nam na kimś zależy, są ważne. Empatia, szacunek dla innych i otwartość. Nie wierzysz? Zapytaj swojej mamy ;)

Dla każdej damy mamy cover CeZika. Niech umila ten jesienno-zimowy okres i zachęca do pracy nad sobą. „Ja uwielbiam ją, ona tu jest i...” ♫♪♬

Udostępnij na  (126)Skomentuj