Piątkowy walec satyryczny: Czym jest Polska i dokąd jechać leczyć zęby

Redakcja Today
żurnalista
 4 min. czytania
 0
 38
 6 listopada 2015
Fot. Flickr
Jednym zdaniem: W tym tygodniu i śmiesznie i straszno. Chyba jednak ze wskazaniem na straszno - w końcu odbyło się Halloween.

Czytanie artykułu poniżej poważnie szkodzi tobie i osobom w twoim otoczeniu. Wszystkie przytoczone nazwiska wyróżniły się świeżością umysłu, bezgraniczną głupotą bądź sowitą kopertą dla autora. Pierwszym gratuluję, drugim współczuję, trzecim – dziękuję.

Bogusław Linda, aktor

Łódź to miasto wymarłe. Miasto meneli

Legendarny Franz Maurer z filmu „Psy” wypowiedział się na temat Łodzi. Miasto zobrazował jako wymarłe, a mieszkańców określił menelami. Wszystkich Łodzian należy pocieszyć. Nie każda miejscowość posiada święto będące świętem narodowym. Łódź ma 1 listopada.

Stanisław Tym, satyryk

We wsi Cielętniki pod Częstochową polscy pielgrzymi zagryzają na śmierć 700-letnią lipę. Święcie wierzą, że kora tego biednego drzewa uleczy ich spróchniałe zęby. Proboszcz zaniepokojony stanem drzewa zdecydował o ogrodzeniu lipy metalową siatką. Demokracja i immunitety parlamentarzystów na taki zabieg w Sejmie, niestety, nie pozwolą

Niepokojące informacje napływają z województwa śląskiego. Wieś Cielętniki stała się stolicą ateizmu stomatologicznego. Pielgrzymujący zaprzestali wiary w dentystów i wzięli sprawy we własne zęby. Podobno u nikogo nie zdiagnozowano zębów mądrości.

Maria Czubaszek, satyryczka

Przy życiu trzyma mnie świadomość, że umrę

Tokijski Uniwersytet przeprowadził badania na japońskich seniorach. Jako cel postawił sobie uzyskanie odpowiedzi na pytanie, jaki jest główny powód przygnębienia Japończyków na starość. Zaskoczenie. Okazało się, że nie jest to samotność ani niska emerytura. Kluczowy powód to brak dziewictwa. Marię Czubaszek uspokajamy. Japońska reguła nie potwierdza jej przypadku. Przed artystką, jakby na to nie patrząc, „pierwszy raz” ze śmiercią.

Krzysztof Misiak, polityk – radny Tomaszowa Mazowieckiego

Niepokojąco wzrasta liczba opętań i zniewoleń dzieci bawiących się w Halloween

Historia ta mogła wydarzyć się tylko w partii Prawo i Sprawiedliwość. Radny Tomaszowa Mazowieckiego Krzysztof Misiak skomentował Halloween. Według radnego „wzrasta liczba opętań i zniewoleń” osób oddających się corocznej zabawie i maskaradzie. Przypominam wyniki wyborów parlamentarnych z 2011r.: PiS zdobyło 29 proc., ostatnio 38 proc. To dowodzi, że Misiak w swoich diagnozach nie potrafi zapomnieć o własnej partii.

Jarosław Gugała, dziennikarz telewizji Polsat

Polityka i politycy to nie jest Polska

Dziennikarz Polsatu Jarosław Gugała w „Poranku Radia TOK FM” określił czym nie jest Polska. W takim wypadku rodzi się pytanie – czym jest? Najlepiej zacytujmy Marka Hłaskę, pisarza który starał się odpowiedzieć na ten temat w opowiadaniu „Umarli są wśród nas”.

„Czy pani wie, co to jest – Polska? Jest to kraj, w którym zawsze klęka się przed pałką policjanta, lecz nigdy przed geniuszem. Człowiek przyzna się do wszystkiego, lecz nigdy do samego siebie. Czy pani wie, że istnieje na świecie taki kraj, w którym każdy z jego mieszkańców uważa się za zmarnowanego człowieka? Czy pani wie – o pieśni słodyczy! – że jest pod niebem taki kraj, w którym każdy kretyn mający ptasi móżdżek i zbyt słabe ręce do pchania taczek... – w którym każdy łajdak, zanim zdążył innym podstawić nogę i sam wpaść pyskiem w błoto – uważa się za człowieka skrzywdzonego przez historię? Czy pani wie, że jest taki kraj, w którym, gdy złodziej staje przed sądem i skazują go, on z braku argumentów krzyczy: „Jestem Polakiem” – Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie – zamiast orła – rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach, na tle dwu nahajek z bielonego klozetu z serduszkiem? Kraj, w którym słowo „polityka” od wieków równoznaczne jest ze słowem „oszustwo”?”

Szymon Nehring, pianista

Nie spodziewałem się, że do Chopina mam jakieś szczególne predyspozycje

Szymon Nehring – jedyny Polak w tegorocznym finale Konkursu Chopinowskiego zabrał głos. Pianista jest bardzo zaskoczony własnym sukcesem. Jak twierdzi, nie spodziewał się, że ma tak wysokie predyspozycje do Chopina. Prawda, w tak młodym wieku (20 lat) to wyjątkowa zdolność. Wielu jego rówieśników jest jeszcze abstynentami... muzyki klasycznej.

Leon Knabit, benedyktyn

Są księża, którzy przygotowują świetne kazania i potrafią je wygłosić, ale zgoda, ględzenia na ambonie nie brakuje. Pewien biskup ze Stanów Zjednoczonych pytał znanego artystę: jak to jest, że was słuchają, a nas nie. Odpowiedział: bo my mówimy nieprawdę, tak jakby to była prawda, a wy mówicie prawdę, jakby to była nieprawda. To żart oczywiście, ale coś jest na rzeczy

Dobra wiadomość. Do duchownych kościoła katolickiego ceniących na równi dialog i dekalog dołączył Leon Knabit. 85 - letni były przeor opactwa w Tyńcu udzielił bezceremonialnego wywiadu o kościele i życiu. Ciekawe, czy duchowny miał na uwadze, że jego profesja przypomina zawód sapera – jeden nieuważny krok i wylatuje się... z Kościoła.

Zbigniew Hołdys, muzyk

Astronauci i Kosmonauci twierdzą, że z kosmosu Ziemia jest przepiękna. Bo kurwa ludzi nie widać

Niedawno Zbigniew Hołdys kasował konto na Facebooku z powodu hejtu, jaki wylewali na niego internauci (poparł umowę ACTA). Teraz emerytowany muzyk, mizantrop, rozmarzył się o kosmosie i skrytykował wszystkich ludzi. Wydaje się, że ta wypowiedź to kolejny mały krok dla Hołdysa i duży dla ludzkości – do jego całkowitego znienawidzenia.

Beata Wróbel, seksuolog

Nie ma wiekowych granic dla seksu ani odpowiadających kryteriom wiekowym norm odnośnie do tego, co nam wolno robić, kiedy mamy 60 albo 70 lat. Wolno robić wszystko, na co para ma ochotę i na co pozwala zdrowie seksualne

Kolejna informacja z działu „Jesień życia”. Seksuolog Beata Wróbel postanowiła skłonić seniorów do nieograniczania się i pozwolenia sobie na wszelkie szaleństwa. Moim zdaniem do tego ostatniego nie trzeba zachęcać. Większość z nich głosuje na PiS.

Udostępnij na  (38)Skomentuj