Piątkowy walec satyryczny: Co łączy Krystynę Pawłowicz z bocianem i czego pragnie 60 proc. Polaków

Redakcja Today
żurnalista
 4 min. czytania
 0
 18
 13 listopada 2015
Magdalena Frąckowiak Facebook
Jednym zdaniem: W tym tygodniu wszystkie odcienie patriotyzmu.

Czytanie artykułu poniżej poważnie szkodzi tobie i osobom w twoim otoczeniu. Wszystkie przytoczone nazwiska wyróżniły się świeżością umysłu, bezgraniczną głupotą bądź sowitą kopertą dla autora. Pierwszym gratuluję, drugim współczuję, trzecim – dziękuję.

Jolanta Kwaśniewska, była Pierwsza Dama

Polscy seniorzy jedzą głównie zimne potrawy – białe bułki z jakąś wędliną, kawałek tłustej kiełbasy. Dzieje się tak, ponieważ osoby starsze mają często niską emeryturę

Eureka. Była Pierwsza Dama Jolanta Kwaśniewska wydała opinię na temat jedzenia polskich seniorów. Dietę emerytów oceniła źle, bardzo źle, a wszystko jej zdaniem jest winą niskich emerytur. Słuchając Kwaśniewskiej, trudno nie mieć przed oczami jej męża – Aleksandra. To chyba przez te KOMUNAŁY.

Krystyna Pawłowicz, polityk

Dlaczego Google w dniu największego polskiego Święta Niepodległości wita nas biało-czerwonym zgarbionym, starym bocianem z poszarpanymi, pokrwawionymi piórami, a nie wizerunkiem dumnego białego orła, symbolu walki i niepodległości? Protestuję przeciwko temu kłamliwemu przekazowi i fałszywej nauce!

Rozbuchane ego i napompowana do granic możliwości megalomania – to dwa identyfikatory polskiej prawicy. Z usług tych symboli skorzystała Krystyna Pawłowicz. Bocian wpleciony w logotyp Google z Okazji Dnia Niepodległości nie zadowolił konserwatywnej posłanki. Możemy mówić o zaskoczeniu. Polityczkę Pawłowicz wiele łączy z ptakiem umieszczonym przez Google. Najlepiej skalę podobieństwa oddaje fragment wiersza: „Bocian po deszczu człapał piechotą, Bo lubi nogi zanurzać w błoto”.

Wojciech Cejrowski, dziennikarz

Prezydent Duda chowa się po krzakach. Śmierdzi poprzednikiem

Wojciech Cejrowski, człowiek o najbrudniejszych stopach w kraju zabrał głos w sprawie absencji prezydenta Andrzeja Dudy na Marszu Niepodległości. Według prawicowego dziennikarza Duda zaczyna śmierdzieć poprzednikiem – czy to nie pachnie nawróceniem?

Jacek Międlar, duchowny

Nie boimy się pokojowo nastawionych muzułmanów. Ale ich jest mniejszość. My się boimy fundamentalizmu. Nie chcemy w Polsce Allaha, nie chcemy gwałtów, nie chcemy samosądów, nie chcemy terroru. Nie chcemy nienawiści, która jest w Koranie, ale chcemy miłość i prawdę Ewangelii!

Za nami jeden z największych corocznych europejskich marszów nacjonalistów. 11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. W czasie jego trwania zaniechano tradycyjnego rzucania kostkami brukowymi czy podpalania samochodów. Mimo to słowa padające z mównicy raniły zdrowe umysły: nieskażone ksenofobią i rasizmem. Jednym z takich głosów było przemówienie księdza Jacka Międlara. Ciekawe, że duchowny zakończył wystąpienie zdaniem: „Budujmy na fundamencie miłości”. Słowa te okazały się kolejnym świadectwem oślepiającej siły tego uczucia.

Kazimierz Kutz, reżyser

Za rządów PiS Polacy poczują się zakładnikami terroru

Beata Szydło ogłosiła skład przyszłego rządu. Wybory przyszłej pani premier skomentował reżyser Kazimierz Kutz. Artysta w programie „Tomasz Lis na żywo” określił decyzje Szydło jako nacjonalistyczne i prowadzące do wielkiej porażki. Oby proroctwo Kutza okazało się „Perłą w Koronie” przyszłości Polski.

Magdalena Frąckowiak, modelka

Zadajesz głupie pytanie. Zadaj więcej mądrych, nie o jedzenie po show. Robisz ze mnie idiotkę. Tym pytaniem sugerujesz, że głodzę się i nie mogę się doczekać końca pokazu, żeby się najeść

Top modelka Magdalena Frąckowiak została zaczepiona przez reportera w czasie pokazu Victoria Secret. Dziennikarz zadał jedno krótkie pytanie: „Co najbardziej chcesz zjeść po pokazie?”. Riposta modelki była natychmiastowa, a ucieczka pytającego błyskawiczna. Wszystko jednak wskazuje, że był nim Mikołaj Lizut.

Bohuslav Sobotka, premier Czech

Na nadzwyczajnym szczycie Rady Europejskiej w Valletcie Republika Czeska będzie reprezentowała także interesy Polski. Premier Ewa Kopacz poprosiła mnie o to w liście

Szczyt Rady Europejskiej na Malcie okazał się pierwszą ofiarą polskiej powyborczej polityki zagranicznej. Na spotkanie europejskich przywódców nie pojechał żaden z naszych przedstawicieli. Interes Polski będzie reprezentować premier Czech – Bohuslav Sobotka. Jak wynika z badań przeprowadzonych dla „Piątkowego walca satyrycznego” tylko niewielka część społeczeństwa jest z tego faktu niezadowolona. Najwięcej, bo aż 60 proc. respondentów deklaruje, aby Sobotka reprezentował nasze interesy przez najbliższe cztery lata.

Szymon Majewski, satyryk

Nagi mężczyzna z brodą wygląda lepiej niż nagi mężczyzna bez brody

Były telewizyjny showman Szymon Majewski po raz kolejny udowodnił, że obce jest mu pojęcie „wstydu” i wypowiedział się na temat męskiej nagości. Wszystko wskazuje na to, że satyryk nie zdążył jeszcze się odziać od czasu, gdy został ogołocony – z kariery w TVN.

Kornel Morawiecki, polityk

Marzy mi się, żebyśmy w tym parlamencie z udziałem całego społeczeństwa zaproponowali Polsce i Europie nową, wielką konstytucję na miarę XXI wieku. Konstytucję nie tylko praw, obowiązków, nie tylko wolności. Konstytucję sensu

Legenda walki z komunizmem Kornel Morawiecki po otrzymaniu mandatu posła został mianowany marszałkiem seniorem. Z funkcji tej skorzystał podczas zaprzysiężenia nowego sejmu. Polityk wygłosił XIX-wieczną mowę, której głównym przesłaniem było marzenie napisania nowej konstytucji. Trudno doszukać się w tej propozycji sensu, lecz dzięki niej bardziej rozumiem słowa Władysława Bartoszewskiego: „Bohaterstwa nie da się zaplanować, może się ono jedynie przytrafić”.

Udostępnij na  (18)Skomentuj