Moda w 2016 roku. Na co czekamy w najbliższych 12 miesiącach?

adept

Jest pasjonatką mody i szeroko pojętej kultury. Studiuje filologię polską i kształci swój warsztat pisarski. W wolnych chwilach biega po centrach handlowych lub siedzi w pierwszym rzędzie w teatrze. Wieczna romantyczka, która wieczory kocha spędzać z lampką wina i dobrą książką. Na co dzień jest mega pozytywnie nakręconą osobą, która lubi poznawać świat, szokować i zachwycać. Zawsze nosi przy sobie rewolwer zdobiący jej żebra, maksymę dzięki której poznaje siebie, a w najbliższym czasie ma w planach nową dziarę - odbicie swoich ust na szyi. W przyszłości albo przeczytacie jej książkę albo będziecie uważać ją za nową Annę Wintour.

 2 min. czytania
 0
 14
 8 stycznia 2016
pinterest.pl
Jednym zdaniem: Krótkie Kalendarium na nowy rok: modowy świat czeka!

Nowy rok, nowe kampanie, nowe odkrycia modowe. Styczeń to nie tylko czas podsumowań, ale i chwila na przyjrzenie się najlepszym i najważniejszym wydarzeniom modowym w tym roku! Na co czekają wszyscy w świecie mody?

WYSTAWY

4 grudnia 2015 – 21 lutego 2016

Wystawa Louis Vuitton Volez, Voguez, Voyagez na cześć kultowego kufra od LV. Podróżny Malle z 1906 roku stał się modowym must have. To właśnie ta mała walizeczka otworzyła Louis Vuitton drzwi do świata designu i królestwa mody. Wystawa pokazuje ewolucję słynnego nesesera: kolejne wydania walizeczki, jej proces powstawania, najważniejsze osiągnięcia z nią związane, kształty, które przybierała do tej pory oraz egzemplarze ekscentryczne i specjalne – a nawet te tworzone na zamówienie.

15 stycznia – 16 kwietnia 2016

Bajka Fairy Tale Fashion zaczyna się w The Museum at Fashion Institute of Technology. Czekają na Was baśniowe sukienki i kreacje największych projektantów modowych na świecie. Cztery sale: las, świat magii, pałac i morze – świat bajek jest na wyciągnięcie ręki.

11 lutego – 22 maja 2016

2016 to rok setnych urodzin brytyjskiego Vogue. Wystawę Vogue: A Century of Style ma składać się z 280 prac z archiwów Condé Nast. Odwiedzający będą mogli podziwiać wybrane fotografie portretowe i modowe, które ukazały się na łamach pisma od 1916 roku.

KSIĄŻKI

Luty 2016

Wydanie książkowe Couture Confession mówiące o życiu największych projektantów haute couture. M.in. Vionnet, Dior, Chanel czy Saint Laurent mówią o życiu, designie i inspiracjach w ich pracy, a także drodze na szczyt.

Marzec 2016

Album Oscar de la Renta oddający hołd projektantowi. Jego najciekawsze projekty, najpiękniejsze sesje, wspomnienia z lat pracy zebrane w jednej pozycji książkowej.

POKAZY I WYDARZENIA MODOWE

Styczeń 2016

Pierwszy pokaz linii męskiej Toma Forda. Najprawdopodobniej odbędzie się w Londynie.

Maj 2016

Z okazji piątej rocznicy śmierci Alexandra McQueena w Londynie (rodzinnym mieście projektanta) odbędzie się pokaz marki.

Marzec 2016

Pierwsza kolekcja Diora, która nie zostanie zaprojektowana przez Rafa Simonsa. Francuski dom mody ogłosił, że kolekcję Diora stworzy wewnętrzny zespół projektantów.

30-lecie marki Ann Demeulemeester. Antwerpia czeka już na nową kolekcję swojej królowej.

Wiosna/Lato 2016

Marc by Marc Jacobs po 14 latach pracy przestaje istnieć. Kolekcja ta zostaje wcielona do linii głównej marki.

Pokaz Chanel kolekcji Cruise odbędzie się na Kubie. Wcześniej: Seul & Dubaj. Czekamy na zaskoczenia!

Gucci przedstawia swoją kolejną, wyczekiwaną kolekcję resort: Alessandro Michele.

Grudzień 2016

Zuzanna Bijoch (polska top modelka) ma w planach wydanie książki o modelingu.

Jedna z najbardziej popularnych brytyjskich marek zmienia nazwę. Burberry Prorsum i Brit od grudnia będzie sygnowane jedynie nazwą BURBERRY.

Świat mody nie spoczął na laurach. Projektują, wydają, ulepszają – pną się po szczeblach kariery. My czekamy, co nowego przyniesie 2016 rok w modzie. Ja już odświeżam szafę, a Wy?

Udostępnij na  (14)Skomentuj