Piątkowy walec satyryczny: Co Angelina Jolie myśli o zamachach w Paryżu i kiedy kobiety okazują się zdzirami

Redakcja Today
żurnalista
 4 min. czytania
 0
 49
 20 listopada 2015
Fot. YouTube
Jednym zdaniem: Tydzień w kolorze niebiesko-biało-czerwonym. Paryż najbardziej wybuchową stolicą Europy.

Czytanie artykułu poniżej poważnie szkodzi tobie i osobom w twoim otoczeniu. Wszystkie przytoczone nazwiska wyróżniły się świeżością umysłu, bezgraniczną głupotą bądź sowitą kopertą dla autora. Pierwszym gratuluję, drugim współczuję, trzecim – dziękuję.

Andrzej Saramonowicz, reżyser

Ten Paweł Kukiz, no widać szczera dusza, ale jakże nieubogacony rozumem

Mahatma Gandhi zapytany pewnego razu, skąd w ludziach bierze się altruizm, odpowiedział: „Z przepychu”. Paweł Kukiz, były frontman zespołu Piersi obiecywał w piosence „Całuj mnie”, że da nam torby z darami, auto z alufelgami i portfel cały wypchany dolarami. Widocznie tego miał najwięcej. Na rozum nie liczmy.

Piotr Adamczyk, radny Prawa i Sprawiedliwości

Dlaczego repertuar koncertowy Filharmonii Łódzkiej jest tak ubogi, że w większości wykonywany jest z wykorzystaniem kompozytorów rosyjskich?

Rządzą zaledwie od kilku dni, a już możemy mówić o ich politycznej inkwizycji. Łódzki radny PiS Piotr Adamczyk dobrał się do repertuaru Filharmonii Łódzkiej i wystawił diagnozę, że jest tam zbyt wielu rosyjskich kompozytorów. Muzyk Andrzej Rybiński w jednej z piosenek śpiewał „Nie liczę godzin i lat” – jest to w stanie ktoś zanucić w stosunku do rządów Prawa i Sprawiedliwości?

Jennifer Lawrence, aktorka

Kiedy kobiety mówią to, co myślą, to nazywają nas zdzirami

Słownikowe znaczenie słowa „zdzira” – kobieta prowadząca niemoralny tryb życia, synonim obraźliwego zwrotu dziwka. W takim wypadku nie rozumiem oburzenia Jennifer Lawrence. Przecież wypowiadając się także można dawać dupy.

Jarosław Kret, dziennikarz

Nie wystąpię w tańcu z gwiazdami. Nie chce robić z siebie idioty

Po Tomaszu Lisie i Janie Pospieszalskim na Woronicza dalszy ciąg robienia czystek. Jednak tym razem scenariusz zwolnienia niestandardowy. Jarosław Kret stwierdził, że nie chce robić z siebie idioty. To chyba równoznaczne z rzuceniem pracy pogodynka?

Dalajlama, duchowny

Nie możemy próbować rozwiązać tego problemu tylko poprzez modlitwę. Jestem buddystą i wierzę w jej moc, ale to ludzie stworzyli ten problem, a teraz proszą Boga, aby go rozwiązał. To jest nielogiczne.

Dalajlama – duchowy przywódca Tybetańczyków namawia do niemodlenia się za Paryż. Jego zdaniem to ludzie muszą rozwiązać problem, który sami zgotowali. Słowa te wydają się krzykiem wołającego na pustyni. Nie od dzisiaj wiemy, że większość osób wierzy w „piekło”. Za które nikt na Ziemi nie odpowiada.

Elżbieta Kruk, polityk

Potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam

Elżbieta Kruk, posłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu udzieliła wywiadu. Trudno odmówić posłance kompetencji. Widać, że z wieloma „środkami” miała do czynienia, czas popracować nad „przekazem”.

Arkadiusz Milik, piłkarz

Chcemy osiągnąć sukces za pół roku na Euro. O nasze głowy się nie martwię

Filar piłkarskiej reprezentacji Polski Arkadiusz Milik wypowiedział się na temat nadchodzących mistrzostw Europy we Francji. Napastnik stwierdza, że reprezentacja z każdym meczem staje się silniejszą drużyną, a o głowy piłkarzy nie trzeba się martwić. Dla uzyskania pewności w sprawie ostatniej deklaracji zaczekajmy na stanowisko Państwa Islamskiego.

Marcelina Zawadzka, Miss Polonia 2011

Jako dziecko chciałam być karetką lub pilotem

Podobno największą zaletą telewizji jest to, że likwiduje dystans. Zgadzam się. Szczególnie po deklaracji byłej Miss Polonia, która chciała w dzieciństwie zostać pilotem. Dziwi mnie fakt, że nie została – tyle razy dzięki niej szczytowałem.

Manuela Gretkowska, pisarka

W Polsce już nastąpiły zamachy. Na zdrowy rozum. Jeśli elita i media rzucają Polakom temat uchodźców, ludziom, którzy mają lęk przed obcymi, słabe warunki ekonomiczne i obraża się tych ludzi mówiąc, że są ciemnogrodem, bo nie chcą przyjąć emigrantów, to jest to błąd. Patriotyzm wysysamy z biało-czerwonym mlekiem matki. Polską przez ostatnie 200 lat rządziła głupota i pazerność. Zamach w Bataclan jest bardzo podobny do tego w rosyjskim teatrze. Nie musimy mieć zamachowców, sami robimy zamachy
Rysunek pochodzi z książki „Rysunki" Sławomira Mrożka

Andrzej Duda, prezydent Polski

Postanowiłem uwolnić wymiar sprawiedliwości od tej sprawy

Prezydent wszystkich biskupów Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego. Po wygłoszonym expose Beaty Szydło został zapytany o argumentację, jaką się kierował, korzystając z prawa łaski. Odpowiedział, że chciał uwolnić wymiar sprawiedliwości. Prawa i Sprawiedliwości.

Angelina Jolie, aktorka

Członek ugrupowania terrorystycznego ISIS zatrzymał parę chrześcijan jadącą samochodem. Członek ISIS: Jesteście Muzułmanami? Chrześcijanin: Tak, jesteśmy. Członek ISIS: Jeżeli jesteś Muzułmaninem to zacytuj fragment Koranu. Chrześcijanin zacytował fragment Biblii. Członek ISIS: Ok, Allah jedź. Później żona chrześcijanina mówi: „Nie mogę uwierzyć w jaki sposób mogłeś tak spokojnie rozmawiać podczas takiego zagrożenia. Dlaczego powiedziałeś mu, że jesteśmy Muzułmanami? Gdyby wiedział, że kłamiesz zabiłby nas!”. „Nie przejmuj się, jakby znali Koran to by nie zabijali ludzi” odpowiedział mąż. ISIS to nie Islam, terroryzm nie ma religii
Udostępnij na  (49)Skomentuj