„Hakuna matata!”, czyli najpiękniejsze teksty z bajek

żurnalista

Trzy osoby wcale (nie)boskie: Magda (NIE Magdalena), Marianna i Mangie (dla znajomych). Skończyła studiować dziennikarstwo radiowe, animuje, recytuje oraz imprezuje z dziećmi w wieku przedszkolnym. Namiętnie czyta nowości na rynku wydawniczym i chadza do teatru. Oprócz pracy w projekcie „Today” próbuje wydłużyć swoją dobę o parę dodatkowych godzin oraz uniezależnić się od kawy. Nie słodzi, więc nie miesza. Ma skłonności do nierzeczywistości.

 4 min. czytania
 0
 8
 30 listopada 2015
fot. youtube.com
Jednym zdaniem: Są takie bajki, które pozostają w naszej pamięci na długie lata. Czemu? Zobaczcie sami!

Powróćmy raz jeszcze do czasów beztroskiego dzieciństwa. Oglądaliśmy wiele bajek, ale ile w nich było przesłania i mądrych wypowiedzi? Przekonajmy się! Dla urozmaicenia dodaliśmy kilka propozycji z nieco mniej odległych czasów ;)

Kubuś Puchatek

– Puchatku? – Tak Prosiaczku? – Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Król Lew

Simba: Ej, coś ty, a to za co?

Rafiki: To nie ma znaczenia. To już przeszłość.

Simba: Ale boli nadal.

Rafiki: Tak, przeszłość często boli. Można od niej uciekać albo wyciągnąć z niej jakieś wnioski.

Mały Książę

- Dzień dobry - powiedział lis. - Dzień dobry - odpowiedział grzecznie Mały Książę i obejrzał się, ale nic nie dostrzegł. (...) - Ktoś ty? - spytał Mały Książę. - Jesteś bardzo ładny... - Jestem lisem - odpowiedział lis. - Chodź pobawić się ze mną - zaproponował Mały Książę. - Jestem taki smutny... - Nie mogę bawić się z tobą - odparł lis. - Nie jestem oswojony. (...) Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców. Nie potrzebuję ciebie. I ty mnie nie potrzebujesz. Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie.

Piotruś Pan

Musisz pomyśleć o czymś cudownym. A takie myśli uniosą cię same w powietrzu.

Muminki

Spokojne przechodzenie jesieni w zimę wcale nie jest przykrym okresem. Zabezpiecza się wtedy różne rzeczy, gromadzi się i chowa jak największą ilość zapasów. Przyjemnie jest zebrać wszystko, co się ma, tuż przy sobie, możliwie najbliżej, zmagazynować swoje ciepło i myśli i skryć się w głębokiej dziurze, w samiutkim środku, tam gdzie bezpiecznie, gdzie można bronić tego, co ważne, cenne i swoje własne. A potem niech sobie sztormy, ziąb i ciemności przychodzą, kiedy chcą. Niech się tłuką o ściany, szukając po omacku wejścia, i tak go nie znajdą, bo wszystko jest zamknięte, a w środku siedzi ten, kto był przezorny, siedzi i śmieje się, zadowolony z ciepła i samotności.
fot. youtube.com

Alicja w krainie czarów

– Czy nie mógłby pan mnie poinformować, którędy powinnam pójść? – mówiła dalej. – To zależy w dużej mierze od tego, dokąd pragnęłabyś zajść – odparł Kot-Dziwak. – Właściwie wszystko mi jedno. – W takim razie również wszystko jedno, którędy pójdziesz. – Chciałabym tylko dostać się dokądś – dodała Alicja w formie wyjaśnienia – Ach, na pewno tam się dostaniesz, jeśli tylko będziesz szła dość długo.

Pinokio

Pokaż, że jesteś odważny, szczery i bezinteresowny, a pewnego dnia będziesz prawdziwym chłopcem.

Garfield

-Co ja mam z Tobą zrobić Garfield ? - Karm mnie , kochaj mnie i nie opuszczaj!

Kermit

Bo przecież nie musi cię kochać cały świat. Czasem wystarczy jedna osoba.

Merida Waleczna

Niektórzy mówią, że nad losem nie da się zapanować, że przeznaczenia nic nie zmieni. Ale ja wiem swoje. Los jest częścią naszego życia. Trzeba tylko trochę odwagi, by to zrozumieć.

Shrek

Osioł: Wiesz co, ty to ciągle tylko: ja, ja, ja! I wiesz co? Teraz moja kolej! A ty się zamknij i słuchaj, co mówię! Jesteś dla mnie wredny! Obrażasz mnie! Krytykujesz wszystko, co robię! Nic, tylko mnie popychasz albo odpychasz!

Shrek: Ach, tak! Skoro tak źle cię traktuję, to po co tu wróciłeś?!

Osioł: Bo tak robią przyjaciele, Shrek! Przebaczają, rozumiesz?!

Kraina lodu

- Olaf, roztapiasz się! - Są ludzie, dla których warto się roztopić...
Udostępnij na  (8)Skomentuj